טיפים לפרסום ממומן בפייסבוק

מרוקו על אופנוע אביב 2020

כמובן שהכול מתחיל בתוכן טוב, אבל מסתבר שזה לא מספיק בימים אלה.

דפים עסקיים רבים בפייסבוק חווים ירידה בחשיפה האורגנית של הפוסטים, ובמקרים כאלה חייבים להשקיע יותר בפרסום ממומן. תקציב פרסום דיגיטלי הוא לא רשות, אלא ממש חובה, לכל עסק שרוצה חשיפה.

השאלה הגדולה היא איך מגיעים לקהל הרלוונטי לעסק שלך? לא סתם כמות של צופים, אלא גם איכות שתביא פעילות עסקית.

כמה טיפים:

 1. מי קהל היעד שלכם? אתה הרי משלמים לפי חשיפה או פעולה שהמודעה שלכם גוררת, אז חבל להוציא כסף על קליקים או אנשים לא רלוונטיים.
  לדוגמא, אם יש לכם חנות בכפר סבא, אין סיבה שקהל היעד שלכם יכלול אנשים מבאר שבע או קרית שמונה, נכון?
  האם אתם פונים לקהל דובר עברית בלבד? או דווקא לשפות אחרות? גם את זה כדאי מאוד לציין כשבונים קהל למודעה.
  כלי טוב לתכנון קהלי יעד – https://www.facebook.com/ads/audience-insights
  שימו לב שבהתחלה אתם יכולים לבחור בין מחקר קהלי יעד כללי (האופציה העליונה בתרשים הבא) או מחקר על קהל היעד של הדף שלכם (האופציה השניה):Capture
 2. ספרו סיפור, עדיף בהמשכים – לא רק ילדים אוהבים סיפורים, גם הלקוחות שלכם. נסו לספר סיפור מעניין, בשילוב תוכן כתוב ותמונות. קמפיין פרסום יכול להיות מורכב, למשל, מכמה מודעות, שממשיכות זו את זו, ומתחלפות כל כמה ימים. זו גישה שמניבה יותר חשיפה ומפעילה את הגולש טוב יותר.
 3. אצבע על הדופק של כל קמפיין – אחרי שהקמפיין שלכם מתחיל לעבוד, שימו לב לנתונים שלו, כדי שתוכלו להגיב מהר ולשפר את יעילות הקמפיין. נבדוק את כמות החשיפה, נחשוב אם צריך לכוון מחדש את קהל היעד שהגדרנו, אולי לשנות טקסט או תמונות, נבדוק אם אנחנו באמת מקבלים פעילות עסקית כתוצאה מהחשיפה, כפי שרצינו.
  נוכל למצוא את כל המידע על הקמפיינים במנהל המודעות שלנו:ADS MANAGER SCREEN SHOTיש הרבה שינויים שאפשר לעשות מבלי לשנות את כל הקמפיין, למשל: עדכון קהל יעד, שינוי תאריכי הקמפיין והתקציב שלו, שינוי הגדרות אופטימיזציה, ועוד…
  יש הרבה מאוד ניסוי וטעייה ביצירת קמפיינים ומודעות, אל תתרגשו אם לא תמיד תצליחו.
  מומלץ לייצר כמה מודעות בהתחלה, ואחרי שיש חשיפה יפה לכל המודעות (כ-1,000 צפיות למודעה) , לבדוק מי הביאה יותר קליקים או הודעות (תלוי במטרת הקמפיין שלכם) – בשלב הזה אפשר לכבות את המודעות שפחות מוצלחות, ולהמשיך להריץ את הטובות יותר.
 4. מה המטרות העסקיות שלכם? לפני שמתחילים קמפיין, חשוב שתגדירו עם עצמכם מהן בדיוק המטרות העסקיות שלכם. האם אתם מחפשים מקסימום חשיפה למותג? הרשמה לניוזלטר? או שאתם רוצים למקסם את כמות הלידים העסקיים שיגיעו אליכם או בכלל קליקים לאתר שלכם?
  אם אין לכם אתר אינטרנט למשל, הרי אין טעם להגדיר את מטרת הקמפיין כטראפיק (תנועה לאתר). ואם אתם מחפשים דווקא לקוחות לחנות אונליין שהקמתם, אולי לא תרצו קמפיין שמטרתו הודעות… חושבים ואז מרימים קמפיין.לקביעת מפגש הדרכה איתי, צרו קשר

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest